Uverejnené Vložiť komentár

5 jednoduchých spôsobov, ako rozlíšiť novorodenecké dvojčatá

ako rozlíšiť novorodenecké dvojčatá
4.8/5 - (5 votes)

Máte pocit, že vidíte dvojičky? Tieto jednoduché tipy vám pomôžu rozoznať vaše rozkošné duo hneď od začiatku. Tešili ste sa na debut vašich dvojčiat a teraz sú vzácne uzlíky tu. Ale počkajte, kto je kto? Zo začiatku môže byť pre vás zložité rozoznať svojich dvoch novorodencov. Veď ešte nepoznáte individuálnu osobnosť každého z bábätiek ani iné črty, ktoré by mohli jedno od druhého odlišovať.

Keď sa so svojím úžasným duom lepšie zoznámite, nebojte sa – to sa zmení. Zatiaľ vám prinášame návod, ako od seba rozoznať vaše novorodené dvojčatá a čo robiť, aby ste si ich navzájom nepomýlili. Ešte väčšia výzva je to pri identických dvojčatách.

Oblečte svoje bábätká do rôznych farieb

Keď sa vaše detičky vrátia z nemocnice domov a zoberú sa im identifikačné náramky z nemocnice, skúste každé dvojča obliecť do inej farby. Niektorí rodičia obliekajú jedno dvojča do teplých farieb (ružová, červená, oranžová, žltá a hnedá) a druhé do studených farieb (fialová, modrá, zelená a sivá). Alebo môžete jedno dvojča obliekať do vzorov a druhé do jednofarebných farieb. Môžete tiež označiť ich plienky (jedna môže byť „A“ a druhá „B“), aby ste vedeli, ktoré dvojča je ktoré.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, zavedenie systému vám poskytne rýchly vizuálny signál.

Vyskúšajte lak na nechty na nohách

Drobné označenie na jednom nechte na nohe môže byť všetko, čo potrebujete na to, aby ste si dvojčatá zrovnali. Keď budú mať vaši novorodenci rozkošné prsty na nohách, stačí zložiť príslušnú ponožku a všetko bude pripravené.

Dôsledne ich fotografujte

Svojich miláčikov budete fotografovať veľmi často. Tie prvé zívnutia a úsmevy – všetky tie malé aj veľké veci, ktoré budú vaše detičky robiť každý deň, vás ohromia. Pre tie menej spontánne, pózujúce snímky môže byť užitočné umiestniť vždy jedno dvojča na ľavú stranu a druhé na pravú. Takto nemusíte každú snímku osobitne označovať, aby ste identifikovali, kto je kto.

Zapamätajte si ich fyzické rozdiely

Aj keď jednovaječné dvojčatá vyzerajú vo všeobecnosti veľmi podobne, niektoré znaky – napríklad tvar hlavy alebo črty tváre – môžu byť stále jedinečné.

Všimli ste si nejaké materské znamienka, či pehy na jednom alebo druhom dieťati? Aj tie môžu pomôcť. Neváhajte si všimnuté rozdielne črty zapísať do detskej knihy. Poriadok, zapisovanie a organizácia je pri dvojičkách zvlášť dôležitá. Boli by ste prekvapení, ako ľahko sa dá zabudnúť, ktoré z nich patria ktorému dieťaťu (zdravíme vás, nedostatok spánku!). 

Spoznajte individuálnu osobnosť každého dvojčaťa

Spočiatku si môžete všimnúť rôzne typy fyzických pohybov, manierov a výrazov tváre. Postupom času si všimnete oveľa viac. Jedno dvojča môže byť spoločenské a neustále v pohybe, zatiaľ čo druhé môže byť rezervovanejšie a citlivejšie – dvojčatá ako dve odlišné osoby. Aby ste sa lepšie zoznámili, vyhraďte si čas pre rodičov a pre seba s vašimi deťmi jednotlivo.

Kontakt koža na kožu, keď sú novorodenci, môže začať budovať prirodzené väzby. Ak sú na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti, využite príležitosť pomôcť s prebaľovaním, kŕmením a kúpaním každého z nich zvlášť – skôr, ako si s nimi budete zvykať na život doma.

Keď sa s bábätkami vrátite domov, pokračujte v úžasnej práci. Aj keď budete chcieť, aby vaše dvojčatá mali podobný rozvrh, stále si môžete nájsť sladké chvíle na čítanie jednému z nich, zatiaľ čo váš partner bude čítať druhému, alebo na striedavé večerné kúpanie. A hoci dvojčatá radi trávia čas spolu, odchod z domu s jedným dvojčaťom a ponechanie druhého s partnerom, členom rodiny alebo opatrovateľkou vám tiež dáva príležitosť sústrediť všetku svoju pozornosť na každé dieťa zvlášť. Keď vaše deti vyrastú a začnú sa prejavovať ich rozdielne osobnosti, môžete sa zamerať na to, čo každé z dvojčiat miluje, či už ide o návštevu parku, akvária alebo pláže. Skôr než sa nazdáte, čoskoro zistíte, že nie je vôbec ťažké rozlíšiť vaše dve deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *