foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dvojičkovo.sk

prenašedeti.sk

Špecializovaný obchod na kočíky pre dvojičky teraz ponúka zľavu 5 % pri kúpe dvoch rovnakých produktov, viac informácií na webovej stránke www.prenasedeti.sk.

Asistentka v rodine s dvojčatami – prax

Attachments:
FileDescriptionFile sizeDownloads
Download this file (DVOJICKOVO-1-2015-asistentka-v-rodine-s-dvojcatami-20-21.pdf)Asistentka v rodine s dvojčatami - praxČlánok v PDF formáte z časopisu DVOJIČKOVO 1/2015 (str. 20 - 21)155 kB2

Asistentka v rodine s dvojčatamiSme rodina s 1,5-ročnymi dvojčatami. Keď som dostala ponuku do programu Asistent do rodiny s dvojčatami a viacerčatami, bola som nadšená, pretože pri dvojčatách je každá ruka dobrá a pomoc sa neodmieta.

Vzápätí som ale začala uvažovať, či mi vlastne prípadná asistentka nebude skôr na ťarchu, pretože už máme doma určité zabehané činnosti a predstava, že by som do každodenného kolotoča mala zasvätiť ďalšieho človeka, mi zrazu pripadala ako príťaž, a vlastne nie ako pomoc. Navyše som si nedokázala predstaviť, ako budú dvojčatá reagovať na úplne cudzieho človeka. Po pár dňoch sme ale s manželom došli k záveru, že skúsiť to môžeme a keby nám to z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovalo, môžeme asistenciu ukončiť.

S odstupom času musím konštatovať, že aktivita olomouckého Centra pre rodiny s dvojčatami a viacerčatami nielen ohľadom asistencie do rodín dvojčiat a viacerčiat je pre nás prínosná a som veľmi rada, že sme medzi šťastnými a spokojnými rodinami, ktorým bola pomoc umožnená.

Môj manžel chodí do práce, občas je v práci do večera a nemáme v rodine nikoho, kto by mi mohol s našimi deťmi pomôcť.

Najskôr k nám dvakrát prišla mladá študentka, ktorá ale za nami do Olomouca cestovala z Kroměříža, kde študuje. Keď som zistila, že cestuje do Olomouca len kvôli asistencii k našim dvojčatám, mala som výčitky, že asistentka investuje svoj čas aj prostriedky do našej rodiny. Po komunikácii s koordinátorkou projektu sme došli k záveru, že táto asistentka bude pridelená nejakej rodine v Kroměříži a nám v krátkom čase potom bola pridelená nová asistentka.

Olomoucké Centrum pre rodiny s dvojčatami a viacerčatami

Naša terajšia asistentka je pracujúca pani v produktívnom veku, ktorá sama vychovala päť detí a má aj svoje vnúča, je veľmi aktívna, má množstvo koníčkov a napriek tomu je ochotná sa ešte venovať našim dvojčatám. Hneď pri úvodnom stretnutí na túto asistentku naše dvojčatá reagovali veľmi pozitívne a mňa každé stretnutie s ňou napĺňa obrovskou energiou. Vnímam ju ako skúsenú mamičku, občas s ňou preberám svoje rôzne každodenné starosti a som veľmi vďačná za jej názor. Nie je to o tom, že by mi dávala nejaké rady, ako mám určite veci riešiť. Ale tým, že sa spolu rozprávame o rôznych veciach spojených s výchovou detí a každodenným kolobehom aj vďaka nej získavam úplne iný pohľad na veci, čo mi potom v rôznych situáciách pomáha. Po každom stretnutí s ňou sa cítim plná energie, naše dvojčatá na ňu reagujú pozitívne a čas strávený s našou asistentkou je pre ne veľkým prínosom.

Zo začiatku sme chodili spoločne do parku, sú určité veci, ktoré, keď idem sama s dvojčatami,

nezvládnem – napríklad jazdu na trojkolke. Teraz sú naše deti vo veku, keď sa učia s pomocou chodiť a keď som sama, jedno dieťa musí vždy zostať v kočíku. Keď sme na ihrisku alebo na pieskovisku, je pre mňa asistencia tiež veľká pomoc. Raz som spomenula, že ma mrzí, že nemôžem s našimi dvojčatami chodiť na kurzy plávania, pretože sama to nezvládnem. Na to naša asistentka reagovala, že s tým mi, bohužiaľ, kvôli svojej práci nemôže pomôcť, ale hneď prišla s návrhom, že keď bude pekné počasie, môžem prísť s dvojčatami k nim domov na záhradu do bazéna. Už sme tam boli asi trikrát a vždy boli naše deti veľmi spokojné.

Naozaj si veľmi cením to, že je niekto v dnešnej dobe ochotný venovať svoj čas, ale aj kus svojho srdca úplne cudzím ľuďom.

 

{jvotesystem poll=|4|}

 

Foto: Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty
Článok vyšiel aj v časopise Dvojičkovo 1/2015 (strana 20 – 21)

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Viac článkov od tohto autora

Kto je online

Práve tu je 67 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Súvisiace články

Copyright © 2019 Dvojičkovo.sk - Jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.

Copyright 2019  Dvojičkovo.sk - jedinečný sprievodca svetom dvojčiat a viacerčiat. Informácie na webovej stránke nenahrádzajú lekársku starostlivosť. V prípade potreby kontaktujte svojho lekára. Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek obsah webovej stránky nesmie byť kopírovaný a používaný bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa tejto stránky. Články majú len informačný charakter.

 

 Designed by www.diablodesign.eu.

Webová stránka Dvojičkovo.sk používa cookies, čím vám uľahčí používanie a sprostredkuje vám informácie s prispôsobeným obsahom. Ďalším používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. Podrobnejšie informácie sa dozviete po kliknutí na "Viac o cookies". Viac o cookies